5 טיפים לרכישת המתנה המרגשת והאמיתית ביותר

לעובדים, לחגים,  לחברים טובים או לאהובים

מתנה אמיתית ומרגשת היא מתנה שכשמעניקים אותה היא עושה טוב גם למעניק וגם למקבל, גם ברמה הפרקטית וגם בלב. בשביל לקנות מתנה שתעשה גם טוב בלב צריך להשקיע מחשבה, כוונה ולמצוא את הפריט הנכון, אחד כזה שיש בו משהו מעבר ליום יומי והבנאלי, לא עוד איזו מתנה גנרית מסין או זר פרחים.

הכנו עבורך מספר טיפים שמרכזים אפשרות לרכישת מתנות שהן מעבר, מתנות שהן גם פרקטיות וגם מרגשות, שיש בהן את הX  פקטור עם הערך המוסף האמיתי.

 1. תקנו רק צרכנות חברתית – צרכנות חברתית הינה צריכת מוצר או שירות שמיטיב עם המספר הגדול ביותר של אנשים בדרך הרחבה ביותר האפשרית.בניגוד להגדרה של עסק על פי העולם הקפיטליסטי, הגורסת כי חברות קיימות אך ורק בכדי לספק את התמורה המיטבית האפשרית לבעלי המניות שלה. הצרכנות החברתית מחפשת את טובת הכלל בכל הדרכים האפשריות – לעובדים, לחברה ולסביבה.
  IMG_6829_resize
  צרכנות חברתית

  לכן כדאי לחפש מוצרים שעצם הרכישה שלהם פשוט עושה טוב יותר לחברה בה אנחנו חיים. קבוצת "שכולו טוב" הנה דוגמא למודל כלכלי שכזה. הקבוצה פועלת לשילובם התעסוקתי וקידומם החברתי  של אנשים המתמודדים עם מגבלות נפשיות. כך שכל מתנה שתרכשו באמצעות אתר "ערכותי" (לינק) או באחד מ70 דוכני ערכותי המפוזרים בקניונים ברחבי הארץ, הנה מתנה שעושה טוב לעוד הרבה יותר אנשים מלבד הקונה והמקבל.

 1. תבדקו שהמתנה שלכם ירוקה – ממוחזר – יש לנו יותר מידי דברים! אנחנו חיים בעולם של שפע וצרכנות, כך שניתן לחשוב פעמיים לפני שאנחנו מחליטים לרכוש מוצר חדש, אולי יש לנו כבר בבית משהו שניתן לשדרג, לשנות, לחדש, לצבוע או ליצור ממנו משהו חדש? למשל קופסא ישנה, לצבוע מחדש, להכניס עוגיות שאפינו ולהעניק במתנה. קצת חשיבה וקצת יצירתיות ויצרנו מתנה ייחודית וירוקה
  IMG_0577_resize
  מתנה ירוקה

  או ניתן גם לוודא שהמתנה שקנינו תהיה מחומרים ממוחזרים או מחומרים מתכלים, למשל: המפעל Paper Work – של קבוצת "שכולו טוב", יוצר מגוון רחב של מוצרים מעוצבים כמו – פח אשפה או לוח ממו (לוח תזכורות) מניירות עיתון מגולגלים. כולם מחומרים ממוחזרים ומתכלים.

 2. מתנות בריאות וטבעיות – העולם שלנו נוצר מחומרים אורגנים, אנחנו יצורים חיים המורכבים מחומרים אורגניים ועדיין אנחנו אוכלים, נושמים, לובשים ומתבשמים בסוגים שונים של חומרים כימיים שהגוף שלנו סופג אך לא יודע להתמודד איתם. כך שההמלצה שלנו היא לרכוש מתנה שנוצרה מחומרים טבעיים, כזו שתועיל לא רק לעין של האדם אלא גם לגופו וסביבתו.מפעל הסבונים של קבוצת "שכולו טוב" מכין סבונים טבעיים שלא מכילים חומרים כימיים המזיקים לאדם ולסביבה.
 3. מיוצר בישראל – כשמוצר מיוצר בישראל אני יודעת שלא היה ניצול ילדים או עובדים בתהליך ייצור המוצר ובמקביל אני יודעת הכסף שלי "נשאר בבית" או עובר למקומות נכונים (כמו מפעלים בפריפריה, או מפעלים יצרניים). ניתן להיכנס לאתר "מיוצר בישראל" או לחפש על גבי המוצר את לוגו ה"כובע טמבל" שמסמל שהמוצר ייוצר בישראל. כמו שניתן לראות על המוצרים של מפעל "יוצרים אור" – מפעל הנרות של קבוצת "שכולו טוב"
 4. לא צריך להיות מיליונר בשביל לרכוש אמנות מקומית – לבחור לרכוש מוצרים שעוצבו או יוצרו על ידי יוצרים או אמנים מקומיים, כך תתמכו בעולם האמנות והתרבות המקומי. את המוצרים של המפעל Paper work עיצב האומן הישראלי ארז מולא.